פטרת ציפורניים

פטרת ציפורניים בלייזר בבריאות ויופי בכרמל בחיפה – השיטה היחידה שהוכיחה את עצמה. אל תתפשרו על מקצועיות. הטיפול בבריאות ויופי עם תוצאות מיידיות ואחריות בכתב, מתאים גם לילדים ולחולי סכרת, באישור משרד הבריאות הישראלי וה – CE האירופאי. 

פטרת ציפורניים (TINEA UNGIUM) הינה פטרת הפוגעת בעיקר בבהונות הרגליים. הפטרת מעוותת את צורת הציפורן ואף משנה את ציבעה. הזיהום נקרא: ONYCHOMYCOSIS.

במקרים רבים הפטרת מתחילה בעור אשר בין האצבעות. החום והלחות הנוצרים בכפות הרגליים מהווים סביבה אידיאלית להתפתחות הפטריות. התרבותן גורמת לגרד, למסמוס של העור ובהמשך לסדקים כואבים.

נעילה ממושכת של נעלי התעמלות בעלות סוליית גומי או נעלי צבא מגבירה את הסיכון ללקות בזיהום פטרייתי בכפות הרגליים. החולה רואה את הפטרת בעיקר מההיבט האסתטי, אולם זוהי מחלה המחייבת טיפול ככל מחלה אחרת מאחר והפטרת לעולם אינה נרפאת מעצמה. 

אם נדבקתם בפטרת אל תצפו שהיא תחלוף עם הזמן, חובה לטפל בה, שאם לא כן היא תלך ותחמיר. פטרת שאינה מטופלת בזמן, עלולה לגרום לסיבוכים נוספים, לעבור למקומות אחרים בגוף – מציפורני הרגליים אל ציפורני הידיים ולמפשעה ולהדביק אנשים אחרים. 
                   
פטרת כף הרגל הינה זיהום פטרייתי נפוץ המועבר בין אדם לאדם במקלחות משותפות, בריכות ואזורים לחים בהם אנשים נגועים בפטריה הולכים יחפים. פטרת עור כף הרגל (TINEA PEDIS), כמו פטרת הציפורניים נגרמות לרוב על ידי דרמטופיטים. אלה קבוצה של פטריות הנמשכות לקרטין (החלבון היוצר את השכבות החיצוניות הקשות של העור, השיער והציפורניים). פטריה זו גורמת בדרך כלל לקילופי עור עם או בלי אדמומיות, גרד, למסמוס של העור ובהמשך לסדקים. כתוצאה מהסדקים בעור, פטרת הרגל עשוייה להוביל לזיהומים חיידקיים ברגל, במיוחד באנשים מבוגרים, בחולי סכרת ובאנשים עם זרימת דם לא מספקת לרגליים.

הזנחת הטיפול בפטרת יכולה להביא לסכנות רבות – כתוצאה מהשינויים בציפורן ובשכבות העור יכול להתפתח זיהום חיידקי משני, אשר עלול לגרום כאבים ודלקת, הציפורן עלולה לנשור והחדשה עלולה לצמוח מעוותת. שינוי מבנה הציפורן מביא במקרים לא מעטים לחדירת הציפורן אל תוך הרקמה המקיפה אותה ובעקבות כך לזיהום, לדלקת ולסבל מיותר. 

תוצאה חמורה יותר העלולה לנבוע מזיהום משני של הפטרת היא “שושנה” – תהליך זיהומי הנגרם מחדירת חיידקים שונים, ביניהם סטרפטוקוקוס, אל תוך מחזור הדם או לרקמה. פגיעת הפטרייה במרקם העור והגרד המלווה אותה, מאפשרים לחיידקים לחדור אל מחזור הדם ולתקוף את מערכת החיסון. מצב זה יכול להיות מלווה בחום גבוה ובהרגשה כללית רעה, מצריך טיפול אנטיביוטי ולעתים אשפוז ועלול לסכן את הרגל.

חולי סוכרת ואנשים הסובלים מבעיות כלי דם הם בעלי סיכון גבוה במיוחד – כל זיהום עלול לגרום לדלקת קשה ולנמק ומכאן – לסיכון של ממש לאצבע ולכף הרגל כולה ולעתים אף לחיי החולה. מובן שבכל המקרים האלה יש לטפל לא רק בפטרת אלא גם בזיהום המשני וגם בתוצאות הסיבוכים.    

כדי למנוע זיהום, מומלץ לאוורר את כפות הרגליים ככל שניתן, להעדיף גריבת גרבי כותנה על גרביים מחומרים סינתטיים, לנעול סנדלים או נעליים עם סוליית עור שבהם מזיעים פחות, לרחוץ את כפות הרגליים לעיתים קרובות ולהשתמש בטלק לספיגת הזיעה.

הטיפול ע”י לייזר בבריאות ויופי הינו מהמתקדמים בעולם ואין צורך בבדיקת סוג הפטרת במעבדה מאחר והלייזר קולט את כל סוגי הפטרת.

זיהיתם פטרת בציפורניים? אל תזניחו – תטפלו.

ככל שמזהים את הפטרת בזמן כך חוסכים עוגמת נפש ואי נעימות ובמידה ולא מטפלים – המצב עלול להידרדר וייתכן שיתחילו כאבים בדרמיס של העור עד אי – יכולת לעמוד על כפות הרגליים.

הסבר מתומצת לטיפול בלייזר:

  1. הטיפול מתאים לכלל האוכלוסייה ללא קשר למחלות כרוניות.
  2. הטיפול המשולב ע”י לייזר מטפל בשורש הבעייה (להבדיל ממשחות שהטיפול קוסמטי בלבד).
  3. הלייזר חודר לדרמיס של העור ופוגע בתאים הנגועים בנבג וע”י כך מחדש את התאים והפטרת נעלמת.
  4. הטיפול הינו חיצוני, נקודתי, לא פולשני וללא צורך בבליעת כדורים כימיים.
  5. את תוצאות הטיפול ניתן לראות כבר אחרי הטיפול הראשון.
  6. טיפול ע”י לייזר בבריאות ויופי – השיטה היחידה שהוכיחה את עצמה.

חשוב לציין כי בנוסף ללייזר – הטיפול עצמו חייב להיות משולב על ידי מומחים לפטרת הציפורניים.

שאלות נפוצות בפטרת:

ש – האם הטיפול כואב?
ת – הטיפול לא כואב למעט מקרים בודדים של אי-נוחות קלה (אינדיווידואלי לכל 
      אדם).
ש – האם פטרת ציפורניים זה דבר מדבק?
ת – בוודאי, יש להמנע מללכת יחפים במקומות ציבוריים ובמקרים של מקלחות 
      משותפות – להתקלח עם כפכפים.
ש – כמה זמן אורך הטיפול?
ת – הטיפול בקליניקה הוא מקסימום רבע שעה (תלוי במספר הציפורניים).
ש – האם ישנן מגבלות בזמן הטיפול?
ת – לא. הטיפול ללא מגבלות וחייו של המטופל ממשיכים להתנהל כרגיל.

 

לקביעת ייעוץ מקצועי חינם חייגו 04-836-36-72